Верховна рада 21 березня проголосувала за призначення Оксена Лісового — військовослужбовця та директора Малої академії наук, новим міністром освіти та науки України.

Оксену Лісовому — 50 років. Він — син філософа і правозахисника Василя Лісового та педагогині Віри Лісової-Гриценко. Народився в Сибіру, куди радянська влада депортувала родину за відкритий лист Василя Лісового на захист шістдесятників.

У засланні Лісові були 11 років. Потім повернулися в Україну. Оксен навчався на художника-кераміка у Решетилівському художньому училищі народних промислів, закінчив Київський державний інститут культури за спеціальністю “бібліотечно-інформаційні системи”.

Працював учителем у Києво-Могилянському колегіумі та тренером із фехтування.

У 2010 році очолив Малу академію наук України (МАН). Має ступінь кандидата філософських наук із філософської антропології, у 2015 році отримав вчене звання доцента.

У вересні 2020 року Оксен Лісовий ініціював створення Музею науки України на території київського ВДНГ. У 2021 році отримав почесне звання Заслужений працівник освіти України.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воює у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Разом з тим, продовжив дистанційно виконувати обов’язки директора МАН.

Взято з:   Суспільні новини.

Автор: доцент, кандидат філософських наук Садовніков О.К., кафедра філософії та соціології.