Всесвітній день без тютюну

Всесвітній день без тютюну

Людина з цигаркою — звичне явище, яким на сьогоднішній день нікого не здивуєш. Дивно, що це відбувається в сучасну епоху, коли в більшості людей є вільний доступ до інформації про згубний вплив паління на здоров’я, а ВОЗ повідомляє про мільйони смертей, пов’язаних з цією звичкою. Попри всі перестороги, велика частина курців сподіваються, що недуги їх не торкнуться, та й боротися з нікотиновою залежністю з часом стає тільки складніше.  Щоб привернути увагу людей до небезпеки тютюну та до хвороб, яким цілком можливо запобігти, ВОЗ засновано щорічну подію — Всесвітній день без тютюну, який планета відзначає 31 травня.

в 1950 – 1960 роках з’явилися перші доведені медичні факти про шкоду тютюну для здоров’я, зокрема, було встановлено зв’язок між онкологічними захворюваннями органів дихання та палінням, а також підвищений ризик для курців щодо серцевих захворювань, хвороб нервової, травної та ендокринної систем. На упаковках сигарет з’явилися попереджувальні написи. В 1970-х роках світ дізнався про небезпеку пасивного паління і це стало початком адміністративної регуляції цього явища в громадських місцях.

В Радянському Союзі МОЗ офіційно визнало паління фактором ризику для здоров’я у 1986 році. Відтоді в країні почали інформаційну кампанію щодо шкоди паління та прийняли норми вмісту нікотину й смол в сигаретах.

1980-ті роки стали початком боротьби з тютюном і на міжнародному рівні. Зважаючи на мільйони смертей у світі, прямо пов’язаних з палінням, держави – члени ВООЗ заснували Всесвітній день без тютюну та прийняли Рамкову конвенцію боротьби проти тютюну.

 

Автор: доцент, кандидат філософських наук Садовніков О.К., кафедра філософії та соціології.

Print Friendly, PDF & Email