Всесвітній день рок-н-ролу

Рок-н-рол створений для любителів драйву, запальних танців, експресії й гучних компаній. Зародившись у Сполучених Штатах Америки в середині минулого століття, ця музика швидко розповсюдилася на весь світ, і для багатьох своїх прихильників стала способом життя, самовираження та соціального протесту. За сімдесятилітню історію рок-н-ролу в ньому з’явилося чимало яскравих кумирів та нових напрямків.

Всесвітній день рок-н-ролу — свято неофіційне, проте цей факт не заважає музикантам та меломанам різного віку щороку відзначати його 13 квітня.  Цей день об’єднує всіх однодумців, які вважають рок-н-рол вічно живою музикою, а також важливим культурним явищем.

Перший рок-н-рольний сингл, що здобув шалену популярність, належав виконавцю Біллу Хейлі та його музичному колективу. Композиція «Rock Around the Clock» завоювала публіку запальним танцювальним ритмом, і два місяці протрималася на першому місці в рейтингу «Billboard».

Найяскравішим виконавцем рок-н-ролу середини 1950-х – початку 1960-х років був Елвіс Преслі — колишній водій вантажівки зі штату Мемфіс, чия динамічна подача пісень та розкута поведінка приводили в захват молоду аудиторію. Невдовзі рок-н-рол став прибутковим бізнесом для компаній із звукозапису, комерціалізація поступово нівелювала його бунтарську основу, і вже в кінці 1950-х років популярними стали сумні й сентиментальні пісні.

Автор: доцент, кандидат філософських наук Садовніков О.К., кафедра філософії та соціології.